Pomoc s výberom
produktov
Vymazať
Podľa ceny

Adelle Davis - odborníčka na výživu

 

Daisie Adelle Davis

(25. február 1904 - 31. máj 1974)

Známa ako Adelle Davis, bola americkou autorkou a odborníčkou na výživu. Adelle bola zástankyňou netradičných výživových postojov. Získala si popularitu v 60.a 70. rokoch vďaka veľkému záujmu médií a stala sa najuznávanejšou odborníčkou na výživu v celej krajine.

Adelle Davis sa do histórie zapísala ako: ,,Prvá dáma, ktorej publikácie sa stali základom zdravia“.
V roku 1938 získala akademický magisterský titul na Purdue University, ukončila University of Columbia v Barkeley a prijala postgraduálnu prácu na Columbia University a C
alifornia University v Los Angeles pred tým, ako získala titul Majstra vied na University of Southern California Medical School.

Počas svojej kariéry pracovala s fyzikmi, začínala v New Yorku s dietetickým tréningom v nemocniciach Belluvue a Fordham, jej prvá práca bola na klinike Judson Health Clinic. Adelle Davis bola vizionárka. Keď sa pozrieme na jej históriu, vidím
e úžasný vplyv, ktorý mala Adelle na vtedajšie populárne diéty, ktoré sú v dnešnej dobe akoby ošiaľom.

Dr. Barry Sears, auditor „The Zone“, Adelle Davisovú veľmi chváli a chváli aj jej vplyv na jeho objavy. Pred tridsiatimi rokmi Adelle Davisová podporovala Dr. Atkins - zakladateľa Atkinsonovej diéty.

Adelle Davisová bola priekopníčkou výživovej revolúcie. Jej učenie a publikácie mali priaznivý vplyv na ľudí zápasiacich s chorobu a zlým duševným či telesným stavom už v minulom storočí. Jej odkaz žije dodnes:
,,Sme jednoznačne omnoho viac ako len to, čo jeme. Avšak to, čo jeme nám môže pomôcť byť omnoho viac, ako teraz sme.“
Adelle Davis

Publikácie: 
Optimálne zdravie (Optimum Health, 1935)
Zdravie si môžete udržať (You can stay well, 1939)
Vitalita vďaka plánovanej výžive (Vitality through Planned Nutrition, 1942)
Varme správne (Let´s cook it right, 1947)
Majme zdravé deti (Let´s have healthy children, 1951)
Čo Vám chýba, aby ste boli fit (Let´s eat right to keep fit, 1954)
Uzdravme sa (Let´s get well, 1965)

Zdroj: Adelle Davis foundation - http://www.adelledavis.org

"Najčastejšou chybou ľudí, ktorí sa začnú zaujímať o výživu je, že zdôrazňujú jedinú potravinu alebo pilulku a očakávajú, že ich zbaví určitých ťažkostí. Tento sklon pramení zo zámeny výživných piluliek a s liekmi. K svojmu zdraviu musíme mať v strave, pokiaľ možno súčasne 10 aminokyselín z plnohodnotných bielkovín, kyselinu linoleovú z nenasýtených olejov, asi 15 vitamínov a 15 minerálov. Žiadna z týchto výživných zložiek nemôže byť zastúpená inou. 

Nemôžeme očakávať zlepšenie svojho zdravia, ak nesplníme všetky tieto požiadavky. Týchto 40 živín musí dostať každý človek dostatok bez ohľadu na jeho zdravotné ťažkosti. Pretože mnohé z týchto živín ťažko získať v strave v prirodzenom množstve, zväčša musíme v týchto prípadoch siahnuť k pilulkám. 

Nevyrába sa žiadna pilulka, ktorá by obsahovala všetkých 40 živín. Aby sme zistili, ktoré pilulky v akom množstve potrebujeme, musíme si niekoľko dní zapisovať jedálniček všetkého, čo za deň zjeme. Potom pomocou tabuliek výživných hodnô
t potravín vyrátame, koľko živín sme zjedli. Rozdiel medzi odporúčanou normou a našim výpočtom vyrovnáme tabletkami. Ak sme chorí, alebo ak sme sa doteraz nesprávne stravovali, potrebujeme živín viac, než je v normách. Pre zdravého človeka ale nepotrebujeme viac kalórií.“

 Adelle Davis: Čo Vám chýba, aby ste boli fit; Ekokonzult 2013

Kniha - Adelle Davis - Čo Vám chýba, aby ste boli fit
bez DPH: 8,50€
s DPH: 10,20€
dostupnosť: Na sklade
ks
Kniha - Adelle Davis - Uzdravme se
bez DPH: 9,00€
s DPH: 10,80€
dostupnosť: Nie je skladom
Najdete nás i na MALL.SK