Collagen Lemon s kyselinou hyalurónovou - 176 g, prášok

Výživové hodnoty: v 1 dávke (4,2 g) %RVH*

Hydrolyzovaný rybí kolagén

3000 mg **

Vitamín C (kyselina L-askorbová)

300 mg 375%

Kyselina hyalurónová

40 mg **

*RVH = Referenčná výživová hodnota
** RVH nie je stanovená

Zloženie: horeuvedené suroviny, zvýrazňovač chuti: prírodný citrónový prášok, regulátor kyslosti: kyselina citrónová, farbivo: betakarotén, sladidlo: glykozidy steviolu.

Návod na použitie: Rozpustite jednu zarovnanú odmerku (4,2 g) v 200 ml vody a zamiešajte. Po rozpustení nápoj vypite. Balenie obsahuje 40 dávok.

Skladovanie: Uchovávajte na suchom a chladnom mieste!

Upozornenie: Tento produkt bol uvedený na trh ako doplnok stravy. Nie je určené ako náhrada rozmanitej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu malých detí. Nevhodné pre deti do 3 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

Výživové tvrdenia zodpovedajú platnej legislatíve v zmysle nariadení Európskeho parlamentu a Rady ES č. 1924/2006 a nariadení Komisie č.432/2012 o výživových a zdravotných tvrdeniach na potravinách – vrátane výživových doplnkov.

Hmotnosť: 176 g

Silná exkluzívna trojkombinácia rybí kolagén + vitamín C + kyselina hyalurónová:

napomáha zlepšovať činnosť kĺbov a zmierňuje ich bolesť;
napomáha dodať výživu chrupavkám, svalom, šľachám a spojivovým tkanivám;
napomáha predchádzať osteoporóze;
prispieva k stimulácii prirodzenej tvorby kolagénu v tele;
prispieva k posilneniu vlasov, nechtov, zubov a ďasien;
napomáha zmierniť celulitídu a strie;
napomáha zlepšovať trávenie;
skvelá citrónová príchuť;

Výhody nášho kolagénu:
prírodný;
✔ pôsobí v hlbokej dermálnej vrstve pokožky;
unikátny profil kolagénového peptidu (enzymatická hydrolýza);
veľmi vysoký stupeň čistoty kolagénového proteínu - 99,8% DM (iontová demineralizácia a filtrácia);
vysoko biologicky dostupný a biologicky aktívny pre čo najlepšiu účinnosť;
vo vode rozpustný, neutrálna chuť, vôňa a farba;
bez GMO, bez tuku, bez sacharidov, bez konzervačných látok, bez purínov.

Táto kombinácia predstavuje optimálnu výživu pre pohybový aparát, pokožku, vlasy, nechty, zuby, napomáha zlepšiť trávenie a je vhodná pre každého - či už ste aktívny športovec, či ste v zrelom veku a chcete predísť nepríjemným ochoreniam ako je osteoporóza alebo žena túžiaca po žiarivej pleti a vlasoch :)

Prečo užívať hydrolyzovaný kolagén?
Kĺby a chrupavky vystavené námahe sú z dlhodobého hľadiska náchylné na opotrebovanie a poškodenie. Telo si nevie vyprodukovať dostatočné množstvo chrupavky na neutralizovanie týchto strát. V takomto prípade môže pomôcť hydrolyzovaný kolagén, ktorý stimuluje syntézu chrupavkovej masy, a tak pôsobí ako prevencia vzniku degeneratívnych ochorení, pre ktoré sú pre typické symptómy ako akútna bolesť, ranná stuhnutosť kĺbov a obmedzenie funkcie kĺbov. Prospešný je aj jedincom s nadváhou alebo tým, ktorí majú genetickú predispozíciu na vznik degeneratívnych ochorení pohybového aparátu či ľuďom v rizikových povolaniach, ak pracujú manuálne a namáhajú si kĺby, a rovnako aj ľuďom s predchádzajúcou anamnézou poranenia kĺbov, ako napríklad zlomeniny, poranenia väzív a pod.

Aby sa kolagén dobre vstrebal a účinkoval v našom tele tak ako má, musí byť „bio-aktívny“, pretože je najviac podobný ľudskému. Práve hydrolyzovaný kolagén sa pitím najúčinnejšie dostane rovno do tenkého čreva a odtiaľ do krvného obehu, odkiaľ napomáha obnove kolagénových vlákien.

Dôležitý aj pre športovcov.
Kĺby a chrupavky vystavené námahe sú z dlhodobého hľadiska náchylné na opotrebovanie a poškodenie, najmä pri aktívnom spôsobe života. Aj keď je šport (napríklad beh) jedným z najprirodzenejších pohybov ľudského tela, vystavuje kĺby nielen výraznému treniu a opotrebeniu, ale aj dlhodobému preťaženiu. Chrupavka, ktorá v kĺboch pôsobí ako tlmič musí totiž pri športe odolávať intenzívnej záťaži. Ak teda športujete a chcete sa vyhnúť poškodeniu kĺbov preťažením, nezabúdajte vášmu telu dodať práve kolagén.

Doplňte telu čo postupne stráca
Od 25. roku života však naše telo postupne stráca schopnosť kolagén tvoriť  a  po  40.  roku  ho  už netvorí takmer vôbec. Postupný úbytok kolagénu vedie k  zhoršeniu stavu kostí, a prejavuje sa okrem iného oslabením svalstva, znížením trenia vo vnútri kĺbov, až rôznymi degeneráciami.

Pre zachovanie celkového zdravia, pohyblivých kĺbov a pružnej pokožky bez viditeľných vrások je preto dôležité jeho dopĺňanie pravidelným vnútorným užívaním v podobe kvalitných výživových doplnkov.

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky podľa §13 ods. 4 písm. g) zákona č. 355/2007 Z.z. súhlasí s umiestnením tohto výživového doplnku na trh v Slovenskej republike. Číslo rozhodnutia: OHVBPKV/8418/2019/Ht.

Novinka NOVINKA
Forma výživového doplnku prášok

Napísať recenziu

Vaše meno:

Vaša recenzia: Poznámka: HTML nie je preložené!

Hodnotenie: -           +

Opište kód z obrázku: