Púpava lekárska - 530 mg - 60 kapsúl

Kód produktu: 10439
Dostupnosť: Na sklade
Bez DPH: 10,17€

Zloženie (v 1 kapsule): Púpava lekárska – štandardizovaný extrakt (Taraxacum officinale) 530 mg , vegánska kapsula (hydroxypropyl methylcelulóza, voda).

Odporučané dávkovanie: 1 kapsula 2 x denne, 20 minút pred jedlom.

Hmotnosť: 45g (hmotnosť jedna kapsula 0,655g)

Obsah: 60 kapsúl

Upozornenie: Tento produkt bol uvedený na trh ako doplnok stravy. Nie je určené ako náhrada rozmanitej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu malých detí. Nevhodné pre deti do 3 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

Výživové tvrdenia zodpovedajú platnej legislatíve v zmysle nariadení Európskeho parlamentu a Rady ES č. 1924/2006 a nariadení Komisie č.432/2012 o výživových a zdravotných tvrdeniach na potravinách – vrátane výživových doplnkov.

Výrobca: Natural s.r.o. , Radlinského 20, 052 01 Spišská Nová Ves, Slovenská republika

Púpava lekárska (Taraxacum officinale) je rastlina z podčeľade čakankovité (Cichoriaceae). Koreň, listy i kvety púpavy sú jedlé a vysoko výživné. Púpava je bohatým zdrojom vitamínov A, C, D a B-komplexu. Je dokonca bohatá na minerály, ako je zinok, železo , vápnik, horčík a draslík.

Užíva sa v ľudovom liečiteľstve
pri pečeňových ťažkostiach a reumatizme. Má mierne žlčopudné účinky. Pôsobí pozitívne na metabolizmus a aj pri ochorení cukrovkou. Výborná je tiež pri chronickej únave. Pôsobí proti degradácii kostí a chrupaviek. A pomáha vyvolať menštruáciu.

V našom produkte je spracovaný koreň
 tejto rastliny, ktorý má priaznivé účinky pri ochoreniach sleziny, celkovej slabosti, pri anémiách, na zlepšenie zloženia krvi, pri ateroskleróze a pri chronických kožných ochoreniach.

Koreň púpavy napomáha:

✔️ Pri chudnutí : Fytochemikálie v púpave ponúkajú diuretické a laxatívne výhody, ktoré napomáhajú zvýšiť objem a frekvenciu močenia. To napomáha zbaviť sa prebytočnej vody v tele. Koreň púpavy potláča chuť do jedla a podporuje odbúravanie tuku a cholesterolu.

✔️ Pri podpore zdravia pečene : Funguje ako silné pečeňové tonikum a preto je považovaný za veľmi efektívny pre zdravie pečene. Napomáha metabolizovať tuk nahromadený v pečeni a podporuje jej správnu funciu. Tiež zvyšuje prietok žlče a napomáha pri detoxikácii pečene.

✔️ Pri prevencii proti rakovine : Koreň púpavy má potenciál bojovať s rakovinou . Jeho antioxidačné vlastnosti napomáhajú telu vyhnúť sa poškodeniu buniek pred voľnými radikálmi.

✔️ Pri regulácii vysokého krvného tlaku : Ide o prirodzené diuretikum , ktoré zvyšuje močenie a to ako množstvo, tak i frekvenciu. Nadmerné močenie napomáha pri uvoľňovaní nadmerného sodíka bez straty draslíka. To napomáha znižovať vysoký krvný tlak.

✔️ Pri liečbe močových ciest : Účinne napomáha odstraňovať usadeniny toxických látok v obličkách a močových cestách. Správny výdaj moču napomáha čistiť obličky.

✔️ Pri liečbe cukrovky : Stimuluje tvorbu inzulínu z pankreasu, čo udržuje hladinu cukru v krvi pod kontrolou.

✔️ Pri prevencii vzniku opuchov a zápalov : Diuretické vlastnosti púpavy napomáhajú metabolizácii nadbytočných tekutín, čo je skvelý liek proti opuchom a zápalom v tele. Táto bylina je skvelá pri liečbe zadržiavania vody v dolných končatinách.

✔️ Pri zdraví kostí : Koreň púpavy je bohatý na antioxidanty, ktoré napomáhajú chrániť pred poškodením kostí, ktoré prichádza s vekom, kedy kosti slabnú a rednú. Rastlina obsahuje vápnik, ktorý je dôležitý pre rast a pevnosť kostí.

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky podľa §13 ods. 4 písm. g) zákona č. 355/2007 Z.z. súhlasí s umiestnením tohto výživového doplnku na trh v Slovenskej republike. Číslo rozhodnutia: OHVBPKV/2118/2019/Ht.

Novinka Unikátna bylinná zmes - VEGAN, RAW
Forma výživového doplnku vegánske kapsuly

Napísať recenziu

Vaše meno:

Vaša recenzia: Poznámka: HTML nie je preložené!

Hodnotenie: -           +

Opište kód z obrázku: