Atlét Formula - 30 balíčkov

Athlete formula - 30 doses

Výrobca: Natural s.r.o.
Kód produktu: 03950
Dostupnosť: Nie je skladom
Bez DPH: 40,74€
s DPH: 48,89€

1x tableta Vitamín A+D:
Výživové hodnoty: V 1 tablete: %RVH*
Vitamín A (retinyl palmitát) 3000 mcg 375,00 %
Vitamín D3 (cholecalciferol) 10 mcg 200,00 %
+ objemové činidlo: mikrokryštalická celulóza, protihrudkové činidlá: kyselina stearová, stearan horečnatý.
*RVH – Referenčná výživová hodnota
 
1x kapsula Vitamín C:
Výživové hodnoty: V 1 kapsule: %RVH*
Vitamín C (kyselina L-askorbová) 500 mg 625,00 %
+ kapsula vyrobená zo želatíny a vody.
*RVH – Referenčná výživová hodnota
 
2x kapsula Vitamín E:
Výživové hodnoty: V 1 kapsule: %RVH*
Vitamín E (D-alfa-tokoferyl acetát) 294 mg 2450,00 %
+ stabilizátor: želatína, emulgátor: glycerol a voda.
*RVH – Referenčná výživová hodnota
 
2x kapsula Vitamín B1:
Výživové hodnoty: V 1 kapsule: %RVH*
Vitamín B1 (tiamín-mononitrát) 100 mg 9091,00 %
+ kapsula vyrobená zo želatíny a vody.
*RVH – Referenčná výživová hodnota
 
2x kapsula B-komplex:
Výživové hodnoty: V 1 kapsule: %RVH*
Vitamín B1 (tiamín-mononitrát) 50 mg 4545,50 %
Vitamín B2 (riboflavín) 50 mg 3571,40 %
Vitamín B3 (nikotínamid) 50 mg 312,50 %
Vitamín B5 (kyselina pantoténová) 50 mg 833,30 %
 Vitamín B6 (pyridoxínhydrochlorid) 25 mg 1785,70 %
Vitamín B7 (D-biotín) 50 mcg 100,00 %
Vitamín B9 (kyselina listová): 100 mcg 50,00 %
Vitamín B12 (kyanokobalamín) 50 mcg 2000,00 %
Cholín (cholín bitartrát) 50 mg **
Inositol 50 mg **
PABA (kyselina paraaminobenzoová) 50 mg **
+ kapsula vyrobená zo želatíny a vody.
*RVH – Referenčná výživová hodnota
** RVH nie je stanovená
 
2x tableta Minerály a stopové prvky:
Výživové hodnoty:   v 2 tabletách   % RVH*
 Vápnik (uhličitan vápenatý)   500 mg 62,50 %
 Horčík (oxid horečnatý)  250 mg 66,67 %
 Železo (fumaran železnatý)          18 mg 128,57 %
 Zinok (citran zinočnatý)  15 mg  150,00 %
 Meď (glycinát meďnatý)   2 mg 200,00 %
 Mangán (glycinát mangánatý)   4 mg  200,00 %
 Draslík (glukónan draselný)  45 mg 2,25 %
 Jód (jodid draselný)  225 mcg  150,00 %
 Selén   25 mcg 45,45 %
 Chróm  100 mcg   250,00 %
 Bór  1 mg        **
 Molybdén (molybdénan sodný)  75 mcg 150,00 %
+ objemové činidlo: mikrokryštalická celulóza; protihrudkujúce látky: kyselina stearová, stearan horečnatý
a oxid kremičitý; emulgátor: sodná soľ kroskarmelózy.
*RVH – Referenčná výživová hodnota
** RVH nie je stanovená
 
10x tableta Vitamín B3:
Výživové hodnoty: V 1 tablete:   % RVH*
Vitamín B3 (kyselína nikotínová) 10 mg 62,50 %
objemové činidlá: mikrokryštalická celulóza, fosforečnan vápenatý; protihrudkujúce látky: kyselina stearová,
stearan horečnatý a oxid kremičitý; emulgátor: sodná soľ kroskarmelózy.
*RVH – Referenčná výživová hodnota

 

Upozornenie: Tento produkt bol uvedený na trh ako doplnok stravy. Nie je určené ako náhrada rozmanitej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu malých detí. Nevhodné pre deti do 3 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

Výživové tvrdenia zodpovedajú platnej legislatíve v zmysle nariadení Európskeho parlamentu a Rady ES č. 1924/2006 a nariadení Komisie č.432/2012 o výživových a zdravotných tvrdeniach na potravinách – vrátane výživových doplnkov.

                               

 

Atlét formula - 30 balíčkov:

Vyvážený denný komplex vitamínov a minerálov pre tých, ktorí pracujú fyzicky, športovcov a športujúcich, alebo s nadmernou mentálnou námahou.
 

1 balíček obsahuje :
1x Vitamín A+D Vitamín A prispieva k udržaniu zdravých slizníc, pokožky a k zachovaniu dobrého zraku. Vitamín D je nevyhnutne potrebný pre život. Prirodzeným zdrojom tohto vitamínu je slnečné žiarenie. Prispieva k správnemu vstrebávaniu/využitiu vápnika a fosforu a teda k udržaniu zdravých kostí a zubov, k správnemu fungovaniu svalov a ochrane buniek pred oxidačným stresom.

- 1x Vitamín C: Vitamín C hrá dôležitú úlohu pri mnohých telesných funkciách vrátane produkcie kolagénu, L-karnitínu a niektorých neurotransmiterov. Kolagén, ktorý vitamín C napomáha produkovať, je hlavnou zložkou spojivového tkaniva a veľmi dôležitou bielkovinou pre športovcov. Každá časť orgánu, potrebná k pohybu ľudského tela, potrebuje pre svoju aktivitu dostatok kolagénu. Je životne dôležitou zložkou šliach, väzív, kože, rohovky, chrupaviek, čriev, ciev a podobne. Ak si aktívny športovec, potrebuješ viacej Céčka ako je minimálna hranica príjmu vitamínu pre mladistvého alebo dospelého. Prekročiť by si však nemal hranicu 1000 mg. Vyššie dávky ako 1000 mg sa berú najmä pri nástupe choroby, po úraze, pri fajčení a podobne na krátky čas.

- 2x Vitamín E: Vitamín E hrá dôležitú úlohu pri ochrane bunkovej membrány pred oxidačným poškodením a tiež pozitívne pôsobí pri znižovaní zápalu a bolesti svalov v priebehu zotavovania sa po náročnom cvičení.

- 2x Vitamín B1: Vitamín B1 je nevyhnutnou súčasťou asi tridsiatich enzýmov. Má významný vplyv na energetickú premenu v bunkách. Je potrebný predovšetkým pre neporušenú funkciu nervového systému, srdca, obličiek a tráviaceho systému. Je nevyhnutný pre normálne fungovanie srdca, kardiovaskulárneho systému, svalov a nervového systému.

- 2x B-komplex:  Vitamíny skupiny B (B-komplex) sú nevyhnutné pre správnu tvorbu energie počas cvičenia, tvorbu červených krviniek, syntézu bielkovín a tvorbu nových svalových vlákien, ako aj pre udržanie zdravej pokožky a slizníc. Je tiež zaujímavé, že nedostatok Riboflavínu môže viesť k oslabeniu schopnosti organizmu čerpať energiu zo sacharidov, ďalej k nadmernému vysychaniu kože a precitlivelosti na priame svetelné žiarenie.

- 2x Multiminerál:  Draslík, známy aj ako vitamín K alebo potásium, je minerál zo skupiny alkalických kovov. Medzi jeho hlavné úlohy patrí stimulácia činnosti obličiek pri detoxikácii organizmu, udržiava optimálnu nervovú dráždivosť, je nevyhnutný v procese látkovej výmeny a syntézy bielkovýn z aminokyselín.

Medzi najdôležitejšie minerály patrí aj horčík. Tento prvok zabezpečuje správny metabolizmus cukrov, tukov a bielkovín, ako aj správnu tvorbu hormónov v ľudskom tele. Horčík spolu s draslíkom pomáha bojovať proti svalovým kŕčom, napomáha k celkovej psychickej pohode.

Zinok plní dôležitú úlohu pri raste, budovaní a oprave svalového vlákna, prispieva k správnej tvorbe energie, správnemu metabolizmu sacharidov a funkcii imunitného systému. Nedostatok zinku sa môže priamo podieľať na poruchách tvorby hormónov štítnej žľazy, pohlavných hormónov, strate vlasov a môže zapríčiniť nechcené naberanie telesného tuku. Obzvlášť u športujúcich mužov môže nedostatok zinku spôsobovať nízke hladiny testosterónu.

Vápnik je obvykle spájaný so zdravím našich kostí a zubov. Menej známa je však jeho úloha v procese zrážania krvi a schopnosti tela udržať svalovú kontrakciu, čo ocenia nielen siloví športovci. Obzvlášť v období diéty, alebo akéhokoľvek zníženého príjmu energie narastá riziko nedostatku vápnika a vitamínu D, čo má obzvlášť u žien za následok poruchy menštruačného cyklu. Bez ohľadu na pohlavie spôsobuje nedostatok vápnika rednutie kostí a náchylnosť k zlomeninám.

Železo je nevyhnutné pre správny prenos kyslíka a tvorbu hemoglobínu. Nedostatok tohto prvku spolu s vitamínom C, ktorý zlepšuje jeho vstrebávanie a využiteľnosť, sa môže prejaviť na chronickej únave, zníženej imunite, poklese športových výkonov a celkovej vytrvalosti. Strava chudobná na železo, bez dostatočnej suplementácie spravidla vedie k chudokrvnosti.

Do skupiny významných mikroživín patrí aj selén, ktorý sa radí medzi najúčinnejšie antioxidanty. Okrem toho, že bojuje proti svalovej slabosti, vyčerpaniu, poruchám rastu a imunitného systému, vyznačuje sa aj tým, že zneškodňuje stopy ťažkých kovov v potrave a pôsobí proti chemickým alergiám.

- 10x Vitamín B3: Niacín hrá úlohu v bunkovej signalizácii, metabolizme a produkcii a oprave DNA. Vplýva na našu duševnú vyrovnanosť, mentálnu a nervovú rovnováhu pomáha nám vyrovnať sa s výkyvmi nálad a podporuje činnosť nervového systému podieľa sa aj na na hospodárení nášho tela s vodou a tým priaznivo pôsobí na pokožku znižuje hladinu "škodlivého cholesterolu" v krvi a hladinu cukru v krvi.

ODPORÚČANÉ DÁVKOVANIE – po dňoch:

1. Deň: 1x Vitamín B3 (Niacín) + 1x Vitamín A+D

2. Deň: 1x Vitamín B3 (Niacín) + 1x Vitamín C

3. Deň: 1x Vitamín B3 (Niacín) + 1x Vitamín E

4. Deň: 1x Vitamín B3 (Niacín) + 1x Vitamín B1

5. Deň: 1x Vitamín B3 (Niacín) + 1x Vitamín B-komplex

6. Deň: 1x Vitamín B3 (Niacín) + 1x Multiminerál

7. Deň: 1x Vitamín B3 (Niacín) + 1x Vitamín E

8. Deň: 1x Vitamín B3 (Niacín) + 1x Vitamín B1

9. Deň: 1x Vitamín B3 (Niacín) + 1x Vitamín B-komplex

10. Deň: 1x Vitamín B3 (Niacín) + 1x Multiminerál
 

 

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky podľa §13 ods. 4 písm. g) zákona č. 355/2007 Z.z. súhlasí s umiestnením tohto výživového doplnku na trh v Slovenskej republike. Číslo rozhodnutia: OHVBPKV/1979/2017/Ht.

 

 

Forma výživového doplnku kapsuly a tablety

Napísať recenziu

Vaše meno:


Vaša recenzia: Poznámka: HTML nie je preložené!

Hodnotenie: -           +

Opište kód z obrázku:Najdete nás i na MALL.SK