Pomoc s výberom
Podľa ceny
Forma výživového doplnku

Alergia

Alergická rinitída je lekársky termín pre sennú nádchu a sezónne alergie, ktoré sa vyskytujú nielen na jar, ale počas leta a jesene.  Peľ a alergény, ktoré spúšťajú symptómy sezónnej alergie, môžu spôsobiť záchvaty astmy, čo má za následok dýchavičnosť, tlak na hrudníku a ťažkosti s dýchaním.

V závislosti od konkrétnej alergie sa môže začať alergická sezóna skoro na jar a pretrváva až do neskorej jesene. To vedie k tomu, že mnohí z nás dostanú na štandardnú úľavu antihistaminiká a lieky, ktoré môžu spôsobiť nežiaduce vedľajšie účinky, ako sú ospalosť alebo závrate. Namiesto toho sa môžete rozhodnúť pre imunitu-posilňujúce doplnky, ktoré udržia váš imunitný systém silný a zároveň poskytnú zdravotné výhody namiesto zbytočných nežiaducich účinkov.

Vitamín C: Alergény spôsobujú, že niektoré bunky v tele produkujú histamín, ktorý je zodpovedný za bežné sezónne ťažkosti ako je nadmerný hlien, či svrbivé oči. Vitamín C zabraňuje tvorbe histamínu, zatiaľ čo typické lieky ako antihistaminiká pôsobia tak, že interferujú s histamínom po jeho vzniku. Imunitný účinok vitamínu C ho robí nevyhnutným aj pri prevencii infekcie, ako aj skrátení trvania choroby.

Multivitamín / multiminerál: Vitamíny a minerály sú nevyhnutné pre správny rast, metabolizmus, trávenie, funkciu imunitného systému, funkciu svalov a nervov a detoxikačné procesy v pečeni. Vedecké štúdie ukázali, že väčšina z nás je nedostatočná v mnohých základných živinách z dôvodu zlých stravovacích návykov a iných faktorov, ktoré môžu vyčerpať hladiny živín, ako je kofeín, alkohol, stres alebo znečistenie. Širokospektrálny multivitamínový a minerálny produkt vo vysoko absorbovateľnej forme, je nevyhnutný pre zabezpečenie zdravia.

Rybie oleje EPA / DHA: Zdravé druhy olejov sú nevyhnutné pre tvorbu každej bunky v tele. Kyselina eikosapentaénová (EPA) a kyselina dokosahexaénová (DHA), zložky esenciálnych mastných kyselín, sú prírodné protizápalové látky. Ich protizápalové pôsobenie ich robí užitočnými pri liečbe a prevencii srdcových ochorení a majú tiež priaznivé účinky na cholesterol, triglyceridy a na tendenciu zrážania krvi. Esenciálne mastné kyseliny pomáhajú zvlhčiť pokožku a zlepšiť funkciu čriev. Rybie oleje sú tiež veľmi užitočné na liečenie a prevenciu kožných problémov, ako je ekzém alebo psoriáza, ktoré v niektorých prípadoch sprevádzajú alergické reakcie.

MSM: MSM, alebo Metylsulfonylmetán, je zdrojom organickej síry. Protizápalové vlastnosti MSM blokujú receptivitu histamínu v tkanivách citlivých na alergie, ako sú sliznice v našich dýchacích cestách. Doplnenie MSM môže pomôcť znížiť sezónne alergické nepríjemnosti a udržať ich pod kontrolou.

Vitamín D: Výskumy ukazujú, že vitamín D má výrazný vplyv na imunitné funkcie, ktoré sa podieľajú na vývoji a priebehu alergií. Štúdia publikovaná v časopise Clinical and Experimental Allergy zistila, že korekcia hladín vitamínu D u tých, ktorí trpia nedostatkom, má priaznivé a dokonca ochranné účinky u pacientov s alergiami, ako aj u detí v období vývoja.

C-gummies – 250 mg – 30 žuvacích tabliet s pomarančovou príchuťou
Minerály a stopové prvky - Cheláty - 100 tabliet